Елзан Бибић у финалу Европског првенства у Истанбулу

Атлетичар Србије Елзан Бибић победио је у другој квалификационој трци на 3 000 метара и пласирао се у финале Европског првенства у дворани у Истанбулу. Финална трка ће се одржати у недељу од 18 часова.

Репрезентативац Србије у атлетици Елзан Бибић победио је у другој квалификационој групи са резултатом 7:50,21 минут испред Шпанца Адела Мешала и Британца Џејмса Веста.

У финишу трке у последњих 200 метара Бибић је са четврте позиције дошао до прве и убедљиво освојио прво место.

Млади атлетичар Србије је тако стигао до свог првог сениорског финала на највећим такмичењимаЕвропе.

У финалној трци која ће се одржати у недељу од 18 часова Бибић ће поред Мешала и Веста, трчати против Ирца Мекелхинија, Луксембуржанина Гретена, Швеђана Сундстрома и Данијелсона, Белгијанца Хендрикса, Холанђана Фопена и Фербандерта, Норвежана Миреа и Ингебригтсена, Француза Аугуста, Немца Парсонса и Британца Роува.