Егзум и Ледеј носили Партизан до победе над Макабијем (ВИДЕО)

Кошаркаши Партизана савладали су Макаби Тел Авив са 96:88 у мечу осмог кола Евролиге одиграном у Београду.

Макаби је боље стартовао, Вејд Болдвин и Дарун Халијард су засипали кош Партизана тројкама са свих страна. Гости су константно имали предност од једног поседа.

Домаћини су дошли до четврте победе захваљујући преокрету на крају треће деонице. Макаби је водио 66:59 на 3:33 до краја тог периода, а онда креће серија 10:2 Партизана.

У последњој четвртини је настављена одлична игра и налет енергије за преокрет и стицање довољне предности за тријумф. Болдвин и Халијард су потпуно нестали, без значајних поена који мењају ток утакмице. Бонзи Колсон је држао израелски тим, али је фалило подршке.

Зек Ледеј и Данте Егзум су одличним партијама носили Партизан. Обојица су постигли по 21 поен, Американац је ухватио седам скокова уз 64% шута игре. Плејмејкер Егзум је такође уписао пет асистенција, четири скока, две украдене лопте са само једним промашајем из игре (7/8) и свим погођеним пеналима – 6/6.

Значајан је допринос и Матијаса Лесора са 16 поена, осам скокома (седам у нападу) и четири асистенције. Кевин Пантер је завршио са 13 поена. Навијаче радује и одличан повратнички меч и евролигашки деби Алена Смаилагића, који је за четири минута убацио девет поена, 4/4 из игре и 1/1 са пенала.

Болдвин је био најефикаснији код пораженог тима са 24 поена (14 у првом полувремену), Колсон је стао на 17 поена, Алекс Појтрес је на поену мање, а Хилијард  је дао 14 (12 у првом полувемену, 4/4 за три).

Партизан и Макаби су на једнаком броју победа и пораза, 4-4.

Црно-бели у наредном колу гостују Барселони, док „понос Израела“ дочекује Олипијакос.