Ефес нанео Звезди историјски пораз и обезбедио пласман у плеј-ин

Кошаркаши Ефеса декласирали су Црвену звезду резултатом 100:55, нанели београдском клубу најтежи пораз икад у Евролиги и тако обезбедили пласман у плеј-ин, самим тим и теоретски елиминисали Партизан из трке за 10. место.

Ефес је сезону окончао скором 17-17, а на ком ће месту табеле завршити знаће се после сутрашњег двобоја Виртуса и Басконије, који тренутно имају скор 17-16. Звезда је сезону окончала на 16. месту са 11 победа и 23 пораза.

Дебакл у Истанбулу је најубедљивији пораз Звезде икад у елитном такмичењу. Претходни најтежи пораз Звезде у Евролиги износио је 38 разлике (53:91) од Химкија у Русији, октобра 2015. године.

Да ће Ефес декласирати Звезду могло се закључити већ у другој деоници, кад су изабраници Томислава Мијатовића стекли двоцифрену предност, а на полувремену је било 45:31 за турски клуб.

У 29. минуту Ефес је имао 28 разлике (72:44), а управо тад је због друге техничке грешке и вербалног насртаја на једног судију искључен Милош Теодосић.

Предност Ефеса расла је из минута у минут а код резултата 88:44, на шест минута и 47 секунди пре краја, због туче су искључени Тајрик Џонс из Ефеса и Џоел Боломбој из Црвене звезде. Имао је Ефес и 48 разлике (92:44), али је Звезда успела у финишу да за нијансу ублажи пораз.