Џек Милер победио на Великој награди Јапана

Возач Дукатија Аустралијанац Џек Милер победник је 16. трке сезоне у Мото ГП шампионату за Велику награду Јапана, која је данас вожена на стази Мотеги.

Милер је победио у времену 42:29.174 минута.

Аустралијанац је повео од самог старта трке и заслужено је славио са 3,409 секунде предности у односу на возача Ред Була Бреда Биндера из Јужне Африке.

Трећи је био Шпанац Хорхе Мартин из екипе „Прима Прамак“, док је четврто место освојио његов земљак Марк Маркез из Хонде.

Водећи у генералном пласману Француз Фабио Квартараро био је осми са 10,193 секунде заостатка за победником, док је његов највећи ривал Италијан Франческо Бањаја излетео са стазе у последњем кругу.

Прво место у генералном пласману возача држи Квартараро са 219 бодова, док је Бањаја други са 201. Шпанац Алеш Еспаргаро је трећи са 194.

Наредна трка у Мото ГП шампионату биће воже на другог октобра за Велику награду Тајланда.