Душан Тадић стрелац у поразу Ајакса од Твентеа

Фудбалери Твентеа победили су данас на свом терену екипу Ајакса 3:1 у мечу последњег, 34. гола холандског првенства.

Ајакс је повео голом српског репрезентативца Душана Тадића у 31. минуту. Међутим, Твенте је погоцима Манфреда Угалдеа у 46, Хулија Плегуезуела у 51. и Вацлава Чернија у 75. минуту стигао до тријумфа.

У осталим мечевима последњег, 34. кола постигнути су следећи резултати: АЗ Алкмар – ПСВ 1:2, Камбур – Валвијк 4:0, Фејенорд – Витесе 0:1, Волендам – Ексцелзиор 3:2, Гронинген – Спартак 0:5, Херенвен – ГА Иглс 2:0, Ситард – Најмеген 1:1 и Утрехт – Емен 3:2.

Фејенорд је освојио прво место са 82 бода, док је ПСВ други са 75. Фејенорд ће играти у Лиги шампиона, док ће ПСВ да наступи у квалификацијама за ово такмичење.

Ајакс је трећи са 69 бодова и бориће се у квалификацијама за Лигу Европе. АЗ је четврти са 67 бодова и играће у квалификацијама за Лигу Конференције.

Лигу напуштају Камбур и Гронинген, док ће Емен играти у баражу за опстанак.

Mediji: Maurisio Poketino potpisao ugovor sa Čelsijem do juna 2026.