Други пораз Денвера без Јокића, Бјелици само четири минута

Кошаркаши Денвера доживели су други узастопни пораз без нашег Николе Јокића, који паузира због повреде зглоба десне руке.

Нагетси су поражени на гостовању код Финикс санса у репризи прошлогодишњег финала Западне конференције, резултатом 126:97.

Нагетси су изгубили утакмицу у „Токинг стик ризорт арени“ већ у првој четвртини, у којој су примили готово 50 поена.

Најефикаснији у победничком тиму био је Џонсон са 22 поена, један мање и осам скокова додао је Ејтон, док је Девин Букер меч завршио са 17 поена, четири ухваћене лопте и седам успешних додавања.

На другој страни, у одсуству прве звезде, код Денвера се истакао Грин са 19 поена, а Ерон Гордон је уписао дабл-дабл (16 поена и 10 скокова).

Финикс је овим тријумфом задржао друго место на табели Запада са скором 13-3, док је Денвер четири места ниже са девет победа и осам пораза.

Кошаркаши Голден Стејт вориорса наставили су са сјајним партијама на почетку нове сезоне и остварили 15. победу у 17. утакмици. „Ратници“ су овога пута лако изашли на крај са Торонто репторсима на свом паркету, резултатом 119:104.

Стефен Кари је и у овој, као и у прошлој утакмици, кошгетерску палицу предао споменутом Пулу, који је прихватио и убацио 33 поена, уз фантастичне проценте шута. Погодио је 10 од 13 шутева из игре, од који су тројке биле 8/11.

Кари се испромашивао, имао је само 12 поена, али га је одменио Ендру Вигинс и са 32 поена помогао Пулу да Голден Стејту донесе нови тријумф.

Српски кошаркаш Немања Бјелица на паркету је провео само четири минута и за то време промашио сва четири шута из игре, погодио једно слободно бацање и ухватио један скок.

Код Торонта, најбољи је био Паскал Сијакам са 21 поеном, четири више од Ванвлита.

Kostić pogodio iz slobodnjaka sa preko 30 metara (VIDEO)