Почетна > Спорт > Остали спортови
Остали спортови

Драма у Валенсији припала Асвелу

Кошаркаши Асвела савладали су Валенсију у Шпанији резултатом 76:77 у мечу другог кола Евролиге.

Домаћа екипа је „прокоцкала“ предност од 13 поена коју је имала и у другом полувремена дозволила противнику да има благо вођство, а потом и слави у неизвесној завршници.

На минут до краја је Џеред Харпер донео Валенсији изједначења, после чега је уследила серија промашаја на обе стране. Напослеку је Џона Метјус био половичан са линије за слободна бацања, али је француском представнику то било довољно пошто је Крис Џонс у наставку промашио шут за победу.

Асвел је до победе предводио Нандо Де Коло са 16 поена и четири асистенције, Ретин Обасохан је додао 13, док је Јусуфа Фал остварио дабл-дабл са 10 поена и 13 скокова.

Код Валенсије се истакао Хасиел Риверо са 15 поена и шест скокова, ког је пратио Крис Џонс са 13 поена и четири асистенције.

Obradović: Teško je pronaći reči, ali ovo je lepota košarke