Србија је у финалу Европског првенства!

Кошаркашице Србије пласирале су се у финале Европског првенства!

Србија је у полуфиналу после велике борбе савладала Белгију 74:73.

У финалу ће играти против Француске у недељу. Финале се игра од 21:00.

Србија је фантастично ушла у утакмицу. Била је то препознатљива одбрана наше селекције, па су наше кошаркашице Белгији допустиле само два поена за четири и по минута.

За офанзивни део побринула се Александра Црвендакић, која је погодила прва четири шута и Србија је повела 11:2.

Наставила је Александра у истом ритму, па у наставку погађа тројку уз фаул и реализује додатно слободно бацање за 19:8 и највећих +11.

Очекивано је било да се Белгија “распуца“ у неком тренутку и њихов шут прорадио је пред крај прве четвртине.

То није омело наше кошаркашице да на први мали одмор оду са шест поена предности (23:17).

И онда, катастрофална друга четвртина, у којој су постигле само девет поена за десет минута.

Напад је био веома лош, ништа није улазило, а у одбрани су такође стале, док је Белгија почела да га погађа тројке.

Уследио је преокрет Белгијанки, које су много боље одиграле другу деоницу и на полувреме отишле са четири поена предности (32:36).

Ивон Андерсон је стартовала друго полувреме уместо Ане Дабовић и везала шест поена, којим смо дошли до изједначења.

Разиграла се и Тина Крајишник, одлична је била под кошем, па је са четири везана поена донела Србији предност од 45:44.

Ипак, поново је прорадио шут Белгије за три поена и направиле су серију 7:2, којом на минут и по до краја 3/4 долазе до нових +4.

И поред тројке Невене Јовановић на минут до краја за -1, поново Белгија прави серију и поново долази до осетних +5.

На крају треће четвртине било је само +1 за Белгију, захваљујући Соњи Васић, која је у последњем нападу поентирала.

А у четвртој четвртини, права резултатска клацкалица.

Код нас је одговорност преузела Соња Васић и играла је фантастично, а придружила јој се и Невена Јовановић, па је Србија на пет минута до краја имала кош предности.

У одбрани су све играле одлично, посебно Јелена Брукс на противничким центрима.

На три и по минута до краја Србија је водила 65:63, па је Соња Васић поенима за 67:63 донела велику предност на 65 секунди до краја.

На 32 секунде до краја био је напад за Белгију. На 23 секунде до краја, Крајишник прави фаул, а Делер погађа два бацања за 69:67.

Белгија прави фаул на 20 секунди до краја и Невена Јовановић погађа два бацања за +4.

Лискенс на 10 секунди до краја погађа за 71:69, па је Јовановић опет фаулирана и ишла је на линију пенала, где погађа једно за +3.

На 7 секунди до краја, Брукс фаулира Лискенс, која се повредила, па је шутирала Месдах и погодила једно бацање за 72:70.

Управо је Брукс на другој страни шутирала два бацања и погодила је оба за +4.

Месдах је на секунд до краја погодила тројку, а Србија је изгубила лопту при извођењу аута. Белгија је постигла кош, али је време истекло и кош није важио!