Дончић трипл-даблом предводио Далас у победи над Њу Орлеансом

Кошаркаши Даласа надиграли су Њу орлеанс са 127:117 на свом терену у синоћном НБА мечу, а поново их је предводио Лука Дончић који је меч завршио са новим троструким двоцифреним учинком.

Словеначки интернационалац Лука Дончић, после нешто лошијег учинка у поразу од Бостона пре пар дана, вратио се на победничку стазу и новим деветим трипл-даблом предводио тим у сигурној победи над Њу Орлеансом.

Репрезентативац Словеније је меч завршио са 34 поена уз по 10 скокова и асистенција дајући драгоцени допринос за победу свог тима.

Одлично су га пратили Тим Хардавеј млађи са 18 поена, а Џејден Харди и Спенсер Динвиди додали су по 15 и 12 поена.

Њу Орлеанс је играо без три стандардна првотимца и кључна стрелца Вилијамсона, Брендона Инграма и Си Џеј Меколума, а тим је предводио Јонас Валанчунас са 25 поена уз 10 скокова. Наџи је постигао 24, а Херберт Џонс 16, али је све то било недовољно да се пружи већи отпор расположеним домаћинима.

Далас је победу обезбедио практично у првој четвртини коју су окончали са скоро двадесет поена предности са 34:15.

Потом су гости у наставку покушавали да преузму иницијативу и дођу до изједначења али иако су добили преостале три четвртине нису успевали да анулирају предност Даласа који је дошао до осме победе у последњих девет мечева.