Дончић разбија – 51 поен у тексашком обрачуну (ВИДЕО)

Кошаркаши Даласа победили су као гости Сан Антонио (126:125), уз нову феноменалну партију Луке Дончића.

Словенац је и трећи пут на последњих пет утакмица уписао учинак од најмање 50 убачених поена.

Тачније, постигао је 51 (12/29 из игре, 6/10 за три, 9/15 слободна бацања), али и девет асистенција, шест скокова и једну блокаду.

Утакмица је била интересантна, баш као и завршница, а током првог полувремена тимови су се смењивали у вођству.

Далас је у једном моменту треће четвртине стекао двоцифрену предност, чак +17, али су Спарси серијом 11:3 у последњој четвртини пришли на пола коша разлике.

Далас није испуштао вођство до самог краја, иако је оно било константно у виду једног поседа.

Најбољу шансу за продужетак имао је Тре Џонс, који је при резултату 126:124 имао два слободна бацања, али је реализовао само једно.

Дончић се докопао лопте, а на 1,1 секунд пре краја шутирао пенале. Прво је промашио, а онда и друго, намерно, лопта му се вратила у руке и време је истекло.

Мавси су у серију од шест победа и тренутно су четврти са скором 21-16.

Спарси су наставили са променљивим партијама. И даље су претпоследњи са учинком 12-24.

Siner: Novak je već u formi