Дончић предводио Далас до изједначења са Финиксом, одлучује мајсторица

Словеначки кошаркаш Лука Дончић наставио је серију одличних игара предводећи тим Даласа у убедљивој победи над Финиксом са 113:86 чиме су дошли до изједначења на 3:3 у победама у полуфиналној серији.

Тим Даласа је поново искористио предност домаћег терена и дошао до изједначења у победама па ће се победник у серији знати тек после мајсторице у седмој утакмици која ће се играти за три дана у Финиксу.

Почетак синоћног меча није наговештавао убедљиву победу домаћина јер су гости повели на старту али је Далас успео да начини резултатски преокрет и на полувреме оде са значајном двоцифреном предношћу.

У наставку се ни у једном моменту није постављало питање победника јер је на терену доминирао за игру изузетно располоћени Лука Дончић.

Утакмицу је завршио као најефикаснији играч меча са 33 поена, томе је придодао још 13 скокова, а фалиле су му и две асистенције за троструки двоцифрен учинак.

Имао је одличну подршку саиграча од Реџија Булока који је убацио 19 поена, Џејлена Брансона са 18 и Спенсер Динвидија који је додао 15 поена до Бобана Марјановића који је у игри провео само два минута али је успео да се упише у листу стрелаца са два поготка са линије слободних бацања.

У пораженом тиму најефикаснији је био Деандре Ејтон са 21 поеном и 11 скокова, а Девин Букер и Крис Пол нису били уобичајено ефикасни.

Букер је убацио 19 поена, поделио три асистенције и ухватио осам лопти, док је Пол уз 13 поена забележио још два скока и четири аситенције.

За три дана у Финиксу играће се одлучујући меч у серији.

Jokić o reprezentaciji: Ne mogu da dam odgovor