Дончић незаустављив у победи Даласа над Бруклином

Кошаркаши Далас маверикса савладали су екипу Бруклин нетса 125:120 у другом колу НБА лиге. Словеначки кошаркаш Лука Дончић био је најефикаснији играч на мечу, постигао је 49 поена.

Далас је убележио други тријумф у новој сезони НБА лиге, након победе над Сан Антониом, савладао је и Бруклин.

Лука Дончић је за 36 минута постигао 49 поена, а уз то имао је 16/25 при шуту из игре, што је 64% успешности. Словеначки ас је постигао чак девет тројки из 14 покушаја.

Дончићу су недостајале три асистенције да упише трипл-дабл учинак, будући да је имао и 10 скокова.

Прве две четвртине протекле су промени предности, Бруклин је у трећој деоници у једном тренутку имао разлику од седам поена, 79:72, а Далас је у финишу смањио предност Бруклина на 89:85.

Кључни играч за тријумф Даласа био је Лука Дончић који је на 27 секунди пре краја дуела погодио тројку при нерешеном резултату 120:120 чиме је успео да покрене свој тим ка другој победи у сезони.

Далас ће у наредном колу играти против Мемфиса, а Бруклин нетси ће покушати да упишу први тријумф у дуелу са Шарлот хорнетсима.

Jokić doneo trijumf Denveru protiv Memfisa, Bogdanović odličan u porazu Atlante od Niksa