Дончић коначно зауставио Голдент Стејт (ВИДЕО)

Кошаркаши Даласа надиграли су Голден стејт са 119:109 и смањили вођство “Ратника“ за 3:1 у четвртој утакмици финалне серије Западне конференције.

Лука Дончић је одиграо нову сјајну партију и као најефикаснији играч меча предводио свој тим до прве победе у финалној серији.

Словеначки репрезентативац Лука Дончић није био уобичајено прецизан али је одлично водио свој тим, посебно у завршници меча и опет утакмицу завршио као најефикаснији играч.

Дончић, који је са Николом Јокићем изабран у идеалну петорку НБА лиге, меч је завршио са 30 постигнутих поена (10/26 из игре, 3/11 за три) уз 14 ухваћених и девет подељених лопти.

Далас је од самог старта преузео иницијативу и вођство које је увећао на чак 29 поена у трећој четвртини и се учинило да неће бити неизвесности о победнику па су оба тренера у игру убацили резервне поставе тимова.

А онда је резервни тим „Ратника“, предвођен Немањом Бјелицом, преузео иницијативу и мало је недостајало да истопи предност али се у игру вратио Лука дончић и разрешио дилеме.

Немања Бјелица је предводио резервни тим Голден стејта који су у завршници чинили Џонатан Куминга, Џордан Пул, Демион Ли и Мозес Муди. Српски репрезентативац је меч завршио са 4 постигнута поена уз по 3 скока и асистенције за петнаестак минута игре.

У тиму „Ратника“ Стеф Кари имао је 20 поена, три мање додао је Куминга, Пул 14 поена, а Вигинс је прикупио 13, али им то није било довољњо за одлучујућу победу.

У победничком тиму Дончић је имао одличну подршку од Доријана Фини Смита који је одиграо најбољу утакмицу у серији и завршио са 23 поена, док је Реџи Булок блистао са 18 поена, а Бобан Марјановић није улазио у игру.

Синоћни меч је обележио и прекид на полувремену зато што је кров дворане прокишњавао услед јаке олује па је требало око петнаестак минута да се обрише паркет и санира оштећење на крову.

Пета утакмица игра се у ноћи између четвртка и петка од три часа на терену Голден стејта.