Градоначелник Новог Сада Милан Ђурић обишао је данас завршне радове на Дому здравља „Видовданско насеље“, 31. објекта Дома здравља на територији Новог Сада.
Ђурић је истакао да су радови при крају и да је отварање објекта планирано за нешто више од месец дана.
„Дом здравља „Видовданско насеље“ је величине од 1045 квадрата, а у њему ће бити запослено 46 здравстених радника, којима ће се од септембра повећати плате за 5,5 посто, а од децембра ће имати и 10 посто веће плате.“
„У објекат је уложено 207 милиона динара, док је за опрему издвојено 81 милион динара. Очекујемо да ће за неких 5 до 6 недеља кренути објекат да ради и да ће тада почети да се лече и први пацијенти овде“, рекао је градоначелник.
Најавио је да је у плану изградња и Дома здравља у Ветернику наредне године.
„Ветерник је нарастао, грађани су нам тражили Дом здравља и то ће нам бити следећи велики подухват.
„Настављамо даље да развијамо Нови Сад, у њега наравно спада и Видовданско насеље. Од 2012. године у ово насеље смо уложили милијарду и 300 милиона динара, а у укупно здравство 11 милијарди и 300 милиона динара
Директор дома здравља др Веселин Бојат изјавио је да му је задовољство да се налази на челу једне овакве здравствене установе.
„Нови Сад је први у Србији по броју објеката који су подигнути и реконструисани. Треба поменути реконструкцију објекта у Алмашкој улици, на Лиману, изградњу новог објекта на Адицама и сада објекта на Видовдаснком насељу.“
„Овде ће се лечити око 25.000 становника Видовданског насеља, Клисе и Слане баре. То је годишње 250.000 медицинских услуга у одличним условима са најсавременијом опремом, коју је обезбедио град.“, рекао је доктор.
Он је истакао да ће у будућности бити још много посла за медицинске раднике на територији Новог Сада.
„Приликом постављања камена темељца овде је положена временска капсула 21. марта 2022. године у коју је стављена Хипократова заклетва са потписима младих лекара и медицинских сестара. На тај начин смо хтели да покажемо да нису само речи када кажемо младима да остану овде и да нема потребе да траже посао негде другде, већ да ће овде имати услове за рад у најсавременијим објектима, закључио је Бојат.
Градоначелник Ђурић је након посете Дома здравља посетио и МЗ Видовданско насеље, у коју је уложено 3,5 милиона евра. У просторијама месне заједнице Ђурић је одржао састанак са становницима овог насеља и разговарао о потребама и текућим проблемима.
Ђурић је такође посетио штампарију „Школска књига“ која се налази на адреси Живојина Ћулума 32. Ова штампарија основана је пре 25 година и бави се штампањем књига које имају едукативну сврху.
Оно што ову штампарију издваја од других јесте да од 20 запослених, 15 особа су са инвалидидтетом и због тога ова штампарија добија субвенције од државе.
Из фирме истичу да у област професионалне рехабилитације и запошљавања особа са иивалидитетом успешно спроводе обуке особа са инавалилитетом према акредитованим програмима од стране Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања и то: обуке за помоћника књиговесца, обуке за збирно и комбиновано паковање прехрамбених и непрехрамбених производа и обуке за израду папирне амбалаже, галантерије и паковање.
„Haш циљ је да у наредним годинама спроведемо више обука по програмима одобреним од стране Министарства за рад, запошљавање, борачка социјална питања и тиме пружимо прилику особама са инвалидитетом да савладају вештину рада и допринесемо социјализацији теже запошљивих лица. Планиране циљеве ћемо тежити да остваримо уз државну помоћ и да заједничким трудом иукључивањем што већег броја полазника обуке пружимо могућност заснивања сталног радног односа и тиме доведемо до побољшања положаја особа са инвалилитетом“, наводе из штампарије.
Преузмите андроид апликацију.