Добрих пола сата недовољно за Европу, Партизан поражен у Ларнаки

Фудбалери Партизана неуспешно су почели сезону у Европи, пошто су у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу Европе изгубили у Ларнаки од домаћег АЕК-а 2:1.

Црно-бели су одиграли добро у првих пола сата и тада дошли до предности, кипарски тим у наставку стигао до преокрета, оба пута после прекида. Реванш меч на програму је наредног четвртка у Београду.

Лош почетак сезоне за црно-беле постао је очајан после пораза у Ларнаки у првој утакмици квалификација за Лигу Европе, после преокрета.

Партизан је доживео пораз на Кипру, иако је имао игру, вођство и доминацију на терену. Мало је било потребно да црно-бели од озбиљне екипе на зеленом тепиху изгледа као оркестар без диригента.

Партизан је добро ушао у меч и првих пола сата био доминантна екипа на терену. Већ у првих шест минута покушали су Натхо и Дијабате, али њихови ударци нису представљали проблем за голмана домаћих Кенана Пирића.

Црно-бели су постајали све опаснији, а прву праву акцију крунисали су поготком – Натхо је био креатор, Гомеш асистент, а Мениг стрелац у 18. минуту.

У тим тренуцима екипа Илије Столице изгледала је као тим који има јасно зацртан циљ, али и начин како да озбиљно угрози гол противника.

Ипак, после лоше реакције одбране црно-белих, АЕК стиже до изједначења у 34. минуту. Томовић је био највиши у скоку на другој стативи, вратио главом до Гарсије који погађа мрежу голмана Стевановића.

Био је то први атак домаћих на утакмици и први ударац ка голу Партизана – до полувремена су упутили још један.

Црно-бели су пали у финишу првог дела, видно разочарани изједначујућим поготком противника.

Прву прилику у наставку пропустио је Рикардо Гомеш, који је после центаршута Филиповића у 54. минуту ударцем главом погодио пречку гола Кипрана.

Десетак минута касније запретио је АЕК, ударац Алтмана одбранио Немања Стевановић, али је домаћи тим ноговестио оно што је уследило у 70. минуту.

Поново је прекид био кобан по одбрану црно-белих, а овога пута стрелац је био играч из Босне и Херцеговине Хрвоје Милићевић.

Није се много тога променило у игри Партизана после примљеног поготка, упркос уласцима Баждара, Лутовца, Белића и Терзића.

Како се ближио крај утакмице, црно-бели су изгледали све уморније, Рикардо је био усамљен у нападу београдског тима, док Терзић и Лутовац нису успевали да донесу ону продорност какву су имали Дијабате и Мениг у првих 45 минута.

Нови пораз Партизана ове сезоне, први у Европи, додатно ће забринути навијаче црно-белих, који ће прилику за поправни имати за седам дана, када ће кипарска екипа гостовати у Београду.

Trener Pjunika: Rezultat previsok, pokušaćemo da popravimo utisak u revanšu