Министар спољних послова Србије Марко Ђурић састао се у Њујорку, током 80. заседања Генералне скупштине Уједињених нација, са министарком иностраних послова Грузије Маком Бочоришвили, са којом је разговарао о темама значајним за унапређење сарадње двеју земаља, саопштило је данас ресорно министарство.

Министар Ђурић је подсетио да су Србија и Грузија ове године обележиле 30 година од успостављања дипломатских односа и истакао да је поносан на чињеницу да се односи две земље темеље на пријатељству, као и на културној, верској и историјској блискости два народа.
Нагласио је да постоји значајан простор за јачање економске сарадње, чему ће, према његовим речима, умногоме допринети и недавно успостављена директна авио-линија Београд – Тбилиси.
Министар Ђурић је поздравио одлуку Грузије да учествује на Специјализованој изложби Експо 2027 у Београду и изразио уверење да ће тај догађај додатно ојачати везе две земље.
Састанку је присуствовао и председник Привредне коморе Србије Марко Чадеж.
Брнабић данас у посети Азербејџану, састанци са председницом скупштине и премијером
Преузмите андроид апликацију.




