Ђорђевићев Фенербахче преслишао Олимпијакос

Кошаркаши Фенербахчеа савладали су Олимпијакос 94:80, у првој утакмици 19. кола Евролиге.

Фенербахче и Олимпијакос одиграли су први меч у елитном такмичењу још од 23. децембра, а домаћи тим славио је победу захваљујући одличној одбрани на почетку последње деонице.

Прво полувреме протекло је у изједначеној борби, а гости су на великом одмору имали три поена предности 36:39.

Ипак, Олимпијакос је наставак меча играо без првог тренера Јоргоса Барцокаса, који је због две узастопне техничке грешке искључен у финишу првог полувремена.

У другом полувремену Фенер је заиграо знатно агресивније у одбрани, док је кренуо и шут за три поена.

Чак 30 поена постигли су домаћи у трећој деоници, а онда су серијом од 8:0 на старту последње четвртине дошли до двоцифрене предности коју до краја меча нису испустили – 94:80.

Махмутоглу је био најефикаснији на мечу са 17 поена, Марко Гудурић додао је 11. У пораженој екипи Дорси и Слукас постигли су по 14.

Олимпијакос је тако прекинуо серију од три победе и тренутно је трећи на табели са скором 12-6, док је Фенербаче 10. са учинком 8-10.