Ђоковић победио Сафијулина и пласирао се у четвртфинале Мастерса у Шангају

Српски тенисер Новак Ђоковић пласирао се у четвртфинале Мастерса у Шангају, пошто је данас у осмини финала победио Руса Романа Сафијулина 6:3, 6:2.

Меч је трајао 74 минута. Ово је био трећи дуел српског и руског тенисера, а трећи тријумф Ђоковића, који је тренутно четврти играч света. Сафијулин се налази на 61. месту АТП листе.

Ђоковић је добио први гем у првом сету на свој сервис, а онда у наредном гему није искористио брејк лопту на сервис противника. Сафијулин је изједначио на 1:1, а потом су оба тенисера освојила по један гем. Ђоковић је затим спасао две брејк лопте у петом гему за вођство од 3:2. Играло се потом гем за гем.

Српски тенисер је у осмом гему направио брејк и повео је 5:3. Ђоковић је онда на свој сервис стигао до 6:3 и 1:0 у сетовима.

Српски тенисер је већ на старту другог сета одузео гем на сервис Сафијулина, а онда је сигурном игром овај део меча добио резултатом 6:2 и рутински је стигао до победе.

Ђоковић ће у четвртфиналу играти против Чеха Јакуба Меншика, који је у осмини финала био бољи од Бугарина Григора Димитрова 6:3, 3:6, 6:4.

Мастерс у Шангају се игра за наградни фонд од 8.995.555 долара.

Lalatović po povratku u Vojvodinu: Ciljevi ove sezone su drugo mesto i trofej kupa, a onda napad na titulu!