Ђоковић без проблема победио Вариљаса и изборио четвртфинале Ролан Гароса

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић пласирао се у четвртфинале Ролан Гароса, пошто је данас у осмини финала савладао Перуанца Хуана Пабла Вариљаса резултатом 6:3, 6:2, 6:2.

Меч је трајао један сат и 58 минута, а Ђоковић је Вариљасу, који је 94. тенисер света, препустио само седам гемова у целом мечу.

Српски тенисер је одлично почео меч и повео 4:0 у првом сету. Перунац је у петом гему направио брејк и смањио вођство Ђоковића на 4:1, а онда је на свој сервис освојио још један гем.

Ђоковић је спречио било какво изненађење, а први сет је добио резултатом 6:3.

Српски тенисер је наставио са одличном игром и у другом сету, а свом ривалу је препустио само два гема. Ђоковић је бриљирао и у трећем сету, који је добио резултатом 6:2.

Ђоковић ће у четвртфиналу Ролан Гароса играти против Руса Карена Хачанова, који је раније данас савладао Италијана Лоренца Сонега 1:6, 6:4, 7:6 (9:7), 6:1.

Хачанов је 11. тенисер света, а у каријери је одиграо девет мечева против Ђоковића. Српски тенисер је остварио осам победа против Хачанова уз само један пораз.

Ђоковић је прошле године елиминисан у четвртфиналу Отвореног првенства Француске од Шпанца Рафаела Надала.

Tvorci Instagrama se okrenuli vestima – nova aplikacija se bori protiv „klikbejta“ i skraćuje tekstove