Кључни енергетски пројекти Србије који доприносе регионалној стабилности су градња два нова гасовода ка Северној Македонији и Румунији, планирана додатна повезивања са ТАП-ом, Јужним гасним коридором, ЛНГ терминалом у Грчкој и БРУА гасоводом, изјавила је министарка рударства и енергетике Дубравка Ђедовић Хандановић.

Она је на свом инстаграм налогу написала да је на министарском састанку у Атини указала на важност преносне мреже и регионалних коридора попут Трансбалканског, Панонског и Централно-балканског.
Навела је и да је у припреми и гасна електрана у Нишу, као додатни извор базне енергије.
Ђедовић Хандановић је казала и да је са директором Секретаријата Енергетске заједнице и представницима ЕК разговарала и о спајању са ЕУ тржиштем електричне енергије, наглашавајући да је Србија прва у региону испунила све предуслове и сад се чека верификација тела ЕУ.
“Указала сам и на потребу поступног увођења цена на емисије CО2 и прецизнијих анализа увођења таксе на угљеник да би заштитили нашу привреду и наше грађане”, написала је министарка рударства и енергетике Србије на свом инстаграм налогу.
Преузмите андроид апликацију.