Почетна > Нови Сад

Актуелно Нови Сад

„Ђачко игралиште“ постаје центар за развој врхунског спортског стваралаштва

На сајту ЈП „Урбанизам“ Нови Сад представљен је Рани јавни увид у концептуални оквир Плана детаљне регулације „Ђачког игралишта“.
Фото: nsurbanizam.rs

План је заснован на основу Генералног урбанистичког плана Града Новог Сада до 2030. године и Плана генералне регулације Лимана са Универзитетским центром у Новом Саду.

Планирана мрежа спортско-рекреативних центара треба да обезбеди услове за развој врхунског спортског стваралаштва, одржавање спортских такмичења и масовније бављење свих слојева становништва спортом и рекреацијом.

Планира се употпуњавање мреже недостајућим садржајима, равномернији просторни распоред и подизање нивоа спортске, школске и рекреативне инфраструктуре на виши ниво, тако да задовољава свакодневне потребе грађана.

Важно је истаћи да се задржава постојећи спортски центар Универзитета, који чини комплекс „Ђачког игралишта” са теренима на отвореном.

Планско подручје обухвата део спортских терена „Ђачко игралиште” (постојећи рукометни терен и двострано оријентисане трибине) и део заједничке блоковске површине Универзитета у Новом Саду, која се углавном користи као ненаменски паркинг.

У оквиру границе Плана налазе се и постојећи објекти Универзитета: магацин за запаљиве материје Института за хемију — ПМФ и објекат у функцији Факултета физичког васпитања, који се задржавају.

Планираће се могућност изградње објекта Покрајинског завода за спорт и медицину спорта, спратности од По(Су)+П до По(Су)+П+2, у дефинисаној зони изградње.
Фото: Градске инфо

У већем делу зоне изградње предвиђен је део објекта спратности По(Су)+П изнад којег је, на равној кровној плочи, предвиђен мултифункционални терен димензија 40 х 2() т, са слободним простором и оградом око терена, у складу са димензијама постојећег рукометног терена.

Спортски терен остаје у режиму јавног коришћења, а приступ треба пројектовати из постојећег комплекса терена „Ђачко игралиште”.

У приземном делу објекта испод терена планираће се пратећи садржаји завода, попут различитих врста спортске дијагностике.

Западно од ове зоне је предвиђен део објекта спратности По(Су)+П+2 са равним кровом.

На делу објекта спратности По(Су)+П+2 планираће се административни садржаји: канцеларијски простори, едукативне сале, заједничке просторије, итд.

Паркирање за потребе корисника, решава се у подрумској или сутеренској етажи објекта.

Постојеће двостране бетонске трибине које су оријентисане према рукометном игралишту и травнатом фудбалском терену уклањају се, а оријентација планираних трибина је према травнатом терену, док би њихово решење било инкорпорирано са планираним објектом, архитектонски и обликовно усклађено у једну целину.

Планом ће се омогућити усаглашавање актуелних просторних и функционалних потреба Покрајинског завода за спорт и медицину спорта, са постојећом планском документацијом, као и са реализацијом планираних објеката у окружењу.

Трајање Раног јавног увида је од 05.06. до 19.06.2024.

Volonteri uz druženje i edukaciju uređivali Info centar na Jegričkoj

 

Преузмите андроид апликацију.