Денвер пред елиминацијом, недовољан маестрални Јокић (ВИДЕО)

Кошаркаши Голден Стејта повели су са 3:0 против Денвера у плеј-оф серији, пошто су добили Нагетсе у Колораду са 118:113.
Никола Јокић је био најбољи играч на терену, али ни његова најбоља партија у овој серији није помогла Денверу да избегне пораз.

Денвер је одиграо најбољи меч у овој плеј-оф серији, уједно и један од најтежих у целој сезони.

Голден Стејт је у Колорадо стигао изузетно спреман, па је после уводних минута повео и зрелом и јаком игром одржавао предност све до четврте деонице.

Уз фанатичну подршку са трибина и на леђима најбољег играча Николе Јокића, Нагетси су успели да се врате у меч и последња четвртина је била изузетно узбудљива.

Меч је лако могао да оде на обе стране, али су се гости потрудили да то ипак буде њихова завршница.

Џордан Пул је, два минута пре краја, пробудио Мајкла Џордана у себи, па је полагањем на други обруч, поред снажне одбране, преломио меч и донео „ратницима“ три поена предности – 114:111.

Денвер је посустао на крају, једноставно се угасио – Гордон је прво изгубио лопту, а потом је Дрејмонд Грин у последњем минуту – мајсторски, како и приличи дефанзивцу таквог реномеа, украо лопту Јокићу, па домаћин није имао прилику ни да јури продужетак.

Јокић је још једном носио Денвер – постигао је 37 поена, а имао је и 18 скокова, пет асистенција и три украдене лопте.

Арон Гордон је додао 18, а Вил Бартон 13.

У победничкој екипи Стеф Кари и Џордан Пул су убацили по 27 поена, а Клеј Томпсон 26.

Четврти меч се игра у Денверу у недељу, а уколико Нагетси победе, серија се сели у Калифорнију.