Денвер на победу од шампионске титуле, други брејк у Мајамију (ВИДЕО)

Кошаркаши Кошаркаши Денвер нагетса савладали су Мајами хит 108:95 у четвртом мечу финала НБА лиге, па сада у серији имају великих 3:1.

Кључну улогу на мечу имали су Ерон Гордон скоро савршеном офанзивном ефикасношћу и Брус Браун који је у последњој четвртини држао одбрану Денвера.

Никола Јокић и Џамал Мари меч су завршили са дабл-дабл учинцима.

Прво полувреме – чврсто отварање и игра у налетима

Екипе су „тврдо“ отпочеле меч. После шест минута игре екипе су укупно постигле тек 14 поена. Велики број промашаја на обе стране и прекиди игре нису обећавали добру кошарку у четвртом мечу финала.

У спором ритму настављено је све до десетог минута игре. када су кошаркаши Мајамија ношени атмосфером на трибинама направили серију 10:2.

Најискуснији кошаркаш Хита Џими Батлер постигао је скоро све поене у овој малој серији домаћих кошаркаша коју је крунисао тројком из угла уз звук сирене.

Почетак друге четвртине донео је у потпуности супротну игру у односу на отварање меча.

Ерон Гордон, крилни центар Денвера добрим позиционирањем, а пре свега утрчавањима створио је неколико зицер позиција које је завршавао лаким поенима. Гордон је након само шест минута игре имао 12 постигнутих поена, а до краја четвртине је упркос томе што није добар шутер са линије 7,25 имао и две постигнуте тројке из исто толико покушаја.

Тројкашки је био расположен и Никола Јокић који је убацио две тројке из четри покушаја, од којих је једна била далеко иза линије.

Нагетси су за разлику од друге утакмице, играли одличну одбрану на шуту за три поена, те је домаћа екипа убацила свега три тројке из 12 покушаја од којих су две биле Кајла Лаурија.

Поменути кошаркаш је уз Џимија Батлера одржавао екипу Мајамија у мечу, па је Хит на полувреме отишао са свега четири поена заостатка.

Друго полувреме – Добра офанзива у трећој и још боља одбрана Брауна и Колдвела-Поупа у последњој деоници

Мајкл Портер који је био невидљив у ранијим утакмицама, али и на почетку ове, прорадио је у трећој деоници, па је у раним минутима исте Денверу донео прву двоциифрену предност на мечу.

У наредним минутима Ерон Гордон и Никола Јокић новим поенима успешно су спречавали налете Мајамија.

Моментум у нападу Мајами хита прекинуло је и поправљање обруча који је искривио Бем Адебајо приликом покушаја закуцавања.

Ерон Гордон је трећу четвртину завршио са 25 постигнутих поена са 10 убачених шутева из игре након само 13 покушаја.

Баш његови поени су одржали Денвер на великих 13 поена пред почетак завршне деонице.

Није све било идеално по Нагетсе у последњој четвртини. Након три минута игре Мајами је пришао на шест поена заостатка, а Денвер је још увек чекао на прве поене из игре у овом периоду, јер је Мајами играо агресиван зонски пресинг који је донео низ промашаја гостију.

Никола Јокић је због петог начињеног фаула морао да оде и на клупу.

Налет Мајамија је у најбитнијим минутима зауставио Брус Браун коме је помагао и Колдвел-Поуп.

Бекови Денвера украли су три лопте и одиграли одбране које су резуртирале да Мајами у последњем периоду убаци свега седам шутева из 20 покушаја из игре.

Кошаркаши Мајамија Мартин, Штрус и Винсент меч су завршили са пет убачених кошева након 21 покушаја из игре.

Најефикаснији кошаркаш на утакмици је Ерон Гордон са 27 поена, Јокић је додао 23 уз 13 скокова, Брус Браун је додао 21, а Џамал Мари 15 уз 12 асистенција.

У екипи Мајамија Батлер је убацио 25, Адебајо је додао 20, а Кајл Лаури остао је на 13 колико их је постигао у првом полувремену.

Наредни, пети меч екипе играју у Денверу у ноћи између понедељка и уторка.