Денвер на крилима Јокића победио Вориорсе и остао у плеј-офу (ВИДЕО)

Денвер покушава да постане прва екипа у НБА историји која је надокнадила заостатак од 3:0 у плеј-офу. Први корак на овом – истина, веома неизвесном путу – екипа из Колорада је направила тријумфом над Голден Стејтом у четвртој утакмици резултатом 126:121.

Након два убедљива, а потом једног пораза у неизвесној утакмици у Колоради, екипа Денвера успела је коначно да тријумфује против екипе из Калфирније.

Али, као што је познато, Денвер је франшиза која уме да надокнади повећи заостатак. Пре скоро 30 година, 1994. године, Денвер је играо са Јутом и губио је 3:0 у плеј-офу, али успео је да избори седму утакмицу. Ипак је поражен у њој.

Пре две године, у ”мехуру” на Флориди, Нагетси су постали прва екипа која је у једној сезони надокнадила два пута предност ривала од 3:1.

Али то је било са Џамалом Маријерм и Мајклом Портером Џуниором који су помагали Николи Јокићу.

Српски центар и овај меч је одиграо на веома високом нивоу, а да ће поново имати сјајне бројеве поред свог имена било је јасно после прве две четвртине, у којима је постигао 22 поена и имао седам скокова.

Нагетси су водили са 63:52. Трећу деоницу Вориорси су решили у своју корист резултатом 37:35, а, уочи последње четвртине, Јокић је постигао 33 поена.

Клеј Томпсон и Стефон Кари, са друге стране, постигли су 23, односно 18 поена.

На крају, Денвер је успео да избегне оно што се популарно назива sweep, победивши резултатом 126:121.

Никола Јокић је меч завршио са 37 поена, осам скокова и шест асистенција за нешто више од 37 минута на терену. Монте Морис је додао 24 поена.

Кари и Томпсон су у екипи Голден Стејта стали на 33, односно 32 поена.