Почетна > Спорт > Аутомото
Аутомото

Денис Хаугер је нови шампион Формуле 3 (ВИДЕО)

Норвешки возач Денис Хаугер освојио је шампионат Формуле 3, треће „по снази“ такмичење под покровитељством Формуле 1.

Возач „Према Рејсинг“ екипе и члан Ред Булове академије возача до титуле је дошао другим местом на данашњој трци у Сочију.

До краја шампионата остале су две трке, али је бодовна разлика у корист Хаугера већ сада недостижна.

Хаугер има само 18 година, а претходно је освојио шампионат Италијанске Формуле 4.

Тако се придружио низу претходних освајача Ф3 титуле, од којих су неки већ направили успехе и у Формули 1.

Џорџ Расел, нови возач Мерцедеса, био је Ф3 шампион 2017. године, сезону након што је то учинио садашњи возач Ферарија, Шарл Леклер.

Титулу у тој категорији су освојили и Естебан Окон, Данил Квијат, као и Валтери Ботас.