„Делфини“ убедљиво поражени од Црне Горе

Репрезентација Србије у Ватерполу, поражена је од селекције Црне Горе са 16:8 у првом колу завршног турнира Светске лиге.

Подмлађена селекција Србије поразом је започела завршни турнир Светске лиге.

Релативно лако, Србија је поражена од Црне Горе резултатом 16:8.

Црна Гора је прва на мечу стигла до предности, коју је убрзо повећала на 2:0.

Уследио је одговор „делфина“, који су постигли два брза гола и вратили се у меч.

Прва четвртина завршена је нерешеним резултатом – 3:3.

Србија је пропустила бројне шансе за преузимање вођства, пошто је погађала пречке, стативе, машила петерац, а одлично је бранио голман противничке екипе.

Црна Гора је казнила те промашаје и до краја првог полувремена успела чак пет пута да затресе мрежу нашег гола.

Брзи напади, полу-контре и контре, одликовали су игру Црне Горе у тим моментима, а на полувреме „делфини“ су однели дефицит од пет голова, пошто је било 3:8.

Марко Мршић се распуцао у трећој четвртини и тако одржавао и повећавао предност нашег противника.

До краја меча, Србија није успела да приреди изненађење, нити учини завршницу занимљивом, па је Црна Гора уписала убедљиву предност.

У другом мечу Групе А, Шпанија је савладала Аустралију са 13:10.

Predstavili pojačanja, pa šokirali porukom: Sponzor se povukao, ko hoće može da napusti klub