Дебакл Јувентуса у Хаифи, Влаховић неприметан

Херојска победа Макабија из Хаифе над фаворизованим Јувентусом 2:0 у четвртом колу Лиге шампиона.

Јако лоша игра гостију, некреативно и неповезано изгледали редови екипе коју са клупе води Масилијано Алегри. Рани притисак Макабија са почетка меча крунисан је голом Ацилија у 7. минуту после доброг центаршута Пјера Корнуда.

Исти играч се још једном у стрелце уписао у 42. минуту када је лепу акцију екипе крунисао евроголом и поставио тачку на коначан резултат.

Јувентус је у судијској надокнади имао прилику да смањи предност на 2:1, Влаховићев шут одбранио је Коен а потом се Милик на метар од гола саплео о лопту.

Алегри је увидео да је везни ред његове екипе није постојао па је одлучио да одмах на полувремену уведе Локателија и Костића. Нису помогле Алегрију ни додатне измене средином другог полувремена.

Домаћин је Јувентусу одржао час фудбала и заслужено на одмор отишао са два гола предности.

Јувентус је овим поразом потврдио лошу форму у којој се налази у последње време у Торину нешто не штима и судбина тренера Алегрија је све неизвеснија.

У другом мечу групе Х ПСЖ дочекује португалску Бенфику.

На табели групе први је ПСЖ са седам бодова колико има и Бенфика, Јувентус и Макаби имају по три.