Дебакл Џерардових Ренџерса – испали после 1:0 са играчем више

Глазгов Ренџерси су доминирали прошле сезоне у шкотској Премијер лиги, али се показало да је то и даље далеко од нивоа елитног европског фудбала.

Тим који је имао серију од 40 утакмица без пораза и примио само 13 голова у првенству, заустављен је већ у трећем колу квалификација за Лигу шампиона.

„Страх и паника“ су речи којима острвски медији описују наступ „полицајаца“ у реваншу са Малмеом на пуном Ајброксу.

Око 50.000 навијача се надало победи тима Стивена Џерарда против шведског шампиона, и све је почело идеално.

Ренџерс је повео у 18. минуту преко Морелоса, а онда су добили и поклон од гостију – Иносент је у надокнади првог полувремена искључен због другог жутог картона.

Међутим, уместо да олакша посао Ренџерсима да надокнаде 1:2 из Малмеа, указана шанса као да је препала Џерардов тим.

То су Швеђани максимално искористили и са два брза поготка Антонија Чолака, у 53. и 57. минуту разочарали препуни Ајброкс.

Шкотска је тако остала без представника у ЛШ иако је овог лета имала два тима у квалификацијама. Претходно је елиминисан Селтик, такође од скандинавског ривала – данског Митјиленда.

Ренџерси ће покушати да се пласирају у Лигу Европе, а чека их дуел са бољим из двомеча између Каирата и Алашкерта.