Дански тенисер Холгер Руне преокретом до четвртфинала Мастерса у Индијан Велсу

Дански тенисер Холгер Руне пласирао се у четвртфинале Мастерса у Индијан Велсу, пошто је јутрос у осмини финала победио Американца Тејлора Фрица 2:6, 7:6 (7:2), 6:3.

Меч је трајао два сата и 18 минута. Руне је седми тенисер света, док је Фриц 12. на АТП листи. Ово је био други међусобни дуел данског и америчког тенисера, а први тријумф Рунеа.

Фриц је први сет добио резултатом 6:2. Он је у десетом гему другог сета при вођству од 5:4 имао меч лопту на сервис ривала. Међутим, Руне је успео да изједначи на 5:5, а онда је дански тенисер други сет добио у тај-брејку резултатом 7:2. Он је потом трећи сет добио резултатом 6:3 и заслужено је стигао до четвртфинала турнира у Индијан Велсу.

Данац ће у четвртфиналу Мастерса у Индијан Велсу играти против Руса Данила Медведева, који је победио Бугарина Григора Димитрова 6:4, 6:4. Меч је трајао 77 минута. Медведев је четврти на АТП листи, док је Димитров 13. тенисер света. Ово је био десети међусобни дуел двојице тенисера, а седми тријумф Медведева.

У преосталим мечевима четвртфинала Мастерса у Индијан Велсу састаће се: Томи Пол (САД) – Каспер Руд (Норвешка), Јаник Синер (Италија) – Јиржи Лехечка (Чешка) и Карлос Алкараз (Шпанија) – Александер Зверев (Немачка).

Мастерс у Индијан Велсу се игра за наградни фонд од 9.495.555 долара.

Evroliga: Partizan u Barseloni traži vrednu pobedu u borbi za plej-in