Можда су ваше поруке пасивно-агресивне а да тога нисте свесни.
Као и на сваки други стил комуникације, требало би да припазите и на слање порука, односно на њихов садржај.
Слично електронској пошти, понекад се значење у поруци може протумачити погрешно што за последицу може имати узнемиравање особе којој се обраћате. Можда се заправо понашате пасивно-агресивно, а да то ни не схватате.
Како да знате да ли су ваше поруке пасивно-агресивне?
Срећом, стручњак за област комуникација Џими Кимел открио је пасивну агресивност у порукама. Ово су неке од најчешћих пасивно агресивних порука које људи свакодневно шаљу, не слутећи шта оне заправо значе.
Користите тачку
На пример, ако на питање одговорите са „Наравно!“ делујете узбуђено и срећно, али ако одговорите с „Наравно.“ чини се да с негодовањем на нешто пристајете.
„Можете ли ме сутра ујутро одвести на аеродром? Наравно.“. То значи да бисте радије учинили готово све друго, али то баш и не.
“ Добро“ или „У реду је“
Значи управо супротно.
„Без бриге“
То значи: „Кажем ти без бриге, али оно што заправо мислим је нешто сасвим супротно. Нећу рећи шта заправо осећам, али ћу то држати у себи док не експлодирам“.
„Нема везе“
Довољно речено. Итекако има везе.
„Шта год“
То значи: „Нећу се ни најмање трудити да комуницирам са тобом“.
„Дакле…“
Овде прималац поруке боље да припази шта ће одговорити или се неће добро провести.
Уопште не реагујете
Ако не одговорите на поруку, особу која је прима можете бацити у збуњујуће стање и натерати је да сатима пролази кроз свако могуће тумачење ваше „не“ поруке.
Ако стварно желите бити пасивно-агресивни, не одговарајте на постављено питање; већ уместо тога, потпуно промените тему.
Преузмите андроид апликацију.