Можда се и ви питате да ли маску за косу треба нанети пре или после регенератора и да ли знате који важан корак ви прескачу.
Рутина неге косе мења се у зависности од периода године, а лето доноси неколико ствари које коси не пријају много – сунце, зној, хлор у базено и со на мору, а мења је све више препарата у туш-кабини. Док сигурно сви знају да се регенератор наноси након шампонирања, не знају сви када треба наносити серуме и уља за косу, маске или заштитне спрејове? Зато имамо одговоре који су вам потребни.
Прави редослед вс погрешан редослед
Производи за негу косе су многи и већину времена нису интегрисани у рутину. Међутим, коришћење више производа за стилизовање не значи да помажете својој коси. Погрешан редослед може учинити производе мање ефикасним или чак оштетити праменове.
Познавање правилног редоследа наношења производа за косу је једнако важно као и рутина неге коже. Производи имају различите предности за вашу косу. Само исправан редослед обезбеђује правилну употребу. Иако је сваки тип косе јединствен, постоје нека општа правила која ће вам помоћи да постигнете најбоље резултате. Када је посреди нега косе, стручњаци кажу да је исправан редпослед: шампон, балзам, маска, а затим производи за стилизовање и спрејови за текстуру. Без обзира на то да ли користите све ове производе одједном, редослед примене ће увек остати исти.
Шампон
Процес неге косе почиње једноставним прањем. Другим речима, користите прави шампон и балзам за ваш тип косе. Без обзира на то да ли је ваш тип косе фина и равна, густа и коврџава, обојена или не, прави шампон и балзам могу нагласити природну текстуру ваше косе. Одлучите се за шампон за фарбану косу ако имате фарбану косу, хидратантни шампон ако имате суву и оштећену косу или шампон за волумен ако имате млитаву косу. Такође је препоручљиво користити шампон за чишћење најмање једном недељно да бисте одстранили остатке који се могу накупити на кожи главе.
Маска за косу
Специјалисти кажу да се маска за косу наноси на косу прстима, избегавајући кожу главе. Оставља га 10 до 15 минута пре него што га испере. Иако маске за косу могу бити замена за обичан регенератор, можете се одлучити за оба ако је ваша коса веома сува или оштећена.
Производи за стилизовање не могу добро да ураде свој посао на замршеној коси. Дакле, неопходно је да користите средство за распетљавање чим изађете из туша и пре наношења било чега другог. Поред уједначавања порозности косе, ово ће такође помоћи да се елиминише потенцијално ломљење које се може десити током стилизовања. Детанглер се наноси од средине косе до врхова. Не наноси се на кожу главе јер може довести до дебљања корена.
Регенератор и уља за косу
Након што сте се уверили да вам се праменови не запетљају, нанесите хидратантни балзам. Важно је то учинити док је коса још мокра. Уља за косу могу се користити на влажној или сувој коси. Ако не планирате да стилизујете топлотним алатом, време је да их примените, јер ће ваша коса натопити најбоље састојке. Међутим, ако планирате да сушите косу или исправите косу, ствари су мало другачије. Примена у овом тренутку може изазвати опекотине косе током стилизовања.
Пена за косу
За најбоље резултате, нанесите пену директно на корен ако желите већи волумен. Обавезно нанесите производ на корене до средине косе, избегавајући врхове.
Заштита од топлоте
Овај важан корак сви пресачу, а јако је важан. Ако планирате да обликујете косу помоћу алата као што је фен за косу, пегла за косу или пегла, неопходно је да одмах примените средство за заштиту од топлоте да бисте спречили оштећење. Попрскајте производ по целој коси, затим користите чешаљ са финим зупцима да бисте били сигурни да је производ равномерно распоређен. Од корена до врха. Након тога можете наставити са стилизовањем косе по жељи.
Преузмите андроид апликацију.