Ера мобилних телефона, компјутера, дигитализације је већ одавно присутна.
Сложићемо се да би нам било тешко да замислимо дан без рачунара, мобилног телефона и других уређаја који нам „олакшавају“ живот. А да ли смо можда претерали са њиховом употребом?
Да, лакше је да знамо у сваком моменту где нам је дете, лакше комуницирамо са пријатељима који су на другом крају света, све нам је на клик. Информације добијамо брзином светлости. Међутим, претерна употреба друштвених мрежа може се одразити на наш реалан живот, спречава нас да живимо свесно и одвлачи нас од живота.
Колико пута вам се десило на уђете на Инстаграм само на брзину да шмекнете шта се дешава и за пар сати схватите да нису у питању били минути боравка на мрежи већ сати. Три сата живота је прошло у склоровању и гледању нечега што није реалност, уместо да сте то време провели са драгим особама, читајући књигу или боравили у природи.
Зато ако желите да се дигитално детоксикујете, примените следеће савете:
- Освестите да бесциљно вртите Инстаграм, једноставно изађите из апликације и радите нешто корисно,
- Поставите себи питање колико вам користи то што пратите,
- Као што имамо ограничено радно време, исто тако ограничите себи и време боравка на мрежама,
- Обавештења искључите. Ништа није толико битно на мрежама да бисте информацију добили истог тренутка,
- Када сте са пријатељима, породицом, не користите телефон. Ово време проведено са драгим људима треба да буде приоритет наспрам лажних живота и обавештења са Инстаграма и других апликација.
Ovih osam grupa ljudi nikada ne bi trebalo da uzimaju aspirin
Преузмите андроид апликацију.