Вино, пиво и жестока пића се користе у кувању за побољшање укуса и мириса хране. Супротно ономе што већина људи верује, не испари сав садржај алкохола током кувања.
Научна студија коју је наручило Министарство пољопривреде САД-а показала је да може проћи више од два и по сата да сав алкохол испари из хране којој је додато вино или друга алкохолна пића.
Вино, пиво и жестока пића се користе у кувању за побољшање укуса и мириса хране. Супротно ономе што већина људи верује, не испари сав садржај алкохола током кувања.
Научна студија коју је наручило Министарство пољопривреде САД-а показала је да може проћи више од два и по сата да сав алкохол испари из хране којој је додато вино или друга алкохолна пића. Студија је показала да количина преосталог алкохола делом зависи од начина, а највише од дужине кувања.
На пример, током фламбирања, када се алкохол прелије преко хране и затим запали, отприлике 75 процената алкохола остаје након што се пламен угаси.
Временом се садржај алкохола смањује Након додавања храни која се затим пече или динста 15 минута, око 40 одсто алкохола ће се задржати.
После сат времена остаће само око 25 одсто, али ће и после два и по сата кувања остати око пет одсто алкохола. Наравно, количина алкохола у једној порцији биће прилично мала.
Кување са вином
Немојте кувати са вином које сматрате неприкладним за пиће, али то не значи да морате да купите скупу флашу вина да кувате. Изаберите своје омиљено вино или експериментишите са боцом вина просечне цене коју још нисте пробали. За морске плодове, живину, телетину и вегетаријанске рецепте бирајте бело вино. Иако је црвена најбоља за тамно месо попут дивљачи, патке и говедине, такође добро функционише у чилију, чорби и сосовима на бази парадајза. Увек прво смањите вино, а затим додајте воду, темељац и остале састојке. Ово је далеко најефикаснији начин да се смањи коначни садржај алкохола у јелу.
Кување са коњаком
Користите коњак да обогатите јела од меса, луксузне сосове или да додате комплексан укус слатким и сланим јелима која укључују састојке јаког укуса као што су сиреви, ораси, јабуке, крушке и смеђи шећер. Коњак такође иде уз чоколадне десерте. Иако је коњак јако алкохолно алкохолно пиће, када се користи у кувању, сагорева исту количину алкохола као вино, пиво и друга жестока пића.
Кување са пивом
Ако не волите да пијете одређено пиво, вероватно нећете уживати у јелу које се њиме залива. Увек кувајте уз пиво, знате. И обавезно користите ону врсту која добро иде уз јело које припремате.
Као једноставно правило – светла пива попут пилснера и лагера добро иду уз деликатнија јела, док тамнија пива попут портера и стоута добро допуњују тежа јела. Пиво са ИПА можда није најбоља идеја. Све се своди на фактор горчине. ИПА је већ сама по себи прилично горка, а њено смањење ће је учинити још горчијом. Што дуже кувате нешто са алкохолом, више алкохола ће испарити. Не постоји једноставан начин да се утврди да ли је сав алкохол испарио у процесу кувања или не. Стога, ако сте особа осетљива на алкохол или кување за децу, вероватно би требало да прескочите кување са њим.
Преузмите андроид апликацију.