Почетна > Нови Сад

Актуелно Нови Сад

Цвеће, природа и еколошка размена на Цветној пијаци испред Спенса

Друга пролећна Новосадска Цветна пијаца биће одржана у петак и суботу, 11. и 12. априла, на добро познатој локацији – платоу испред Спенса. Ово шаренило пролећа окупиће љубитеље цвећа, природе, заната и локалних производа, али и све оне који желе да учине нешто добро за животну средину.
Фото: Градске инфо
Радно време пијаце:

Петак: 8 – 19 часова

Субота: 8 – до послеподневних часова

Посетиоце очекује богат избор цвећа свих врста, боја и мириса – од сезонских садница, преко собних и украсних биљака, до грмова, дрвећа и опреме за хортикултуру. Поред тога, наћи ћете и мед, природне производе, занатске радове, домаће специјалитете и рукотворине који дају јединствени локални печат овој манифестацији.

Посебну пажњу и овог пута привући ће акција „Замени стари папир за садницу“, коју организују инжењери заштите животне средине:

Како учествовати:

За 10 кг старог папира или картона добијате једну садницу цвећа

За 60 кг – добијате једну садницу тује

Акција траје:

Петак: од 8 до 19 часова

Субота: од 8 до 13 часова

Ово је одлична прилика да улепшате свој врт или терасу, подржите локалне произвођаче, уживате у пролећној атмосфери и истовремено учините нешто корисно за природу.

Активности и новине са Цветне пијаце можете пратити путем званичног сајта, као и на Facebook и Instagram профилима.

Пролеће је време за нове почетке – почните га садњом! Видимо се на Цветној пијаци!

Dečiji uskršnji dani od 11. do 13. aprila u BIG-u

Преузмите андроид апликацију.