Актуелно Нови Сад Фудбал

Чумић и Болинги за први тријумф Воше ове сезоне

Фудбалери Војводине победили су екипу Радничког из Ниша резултатом 3:2 у четвртом колу Моцарт Бет Супер лиге Србије. Стрелци за Војводину били су Чумић у 15. и 40. и Болинги у 74. минуту.
Екипе су наступиле у следећим саставима:

Војводина: Царевић, Лазаревић, Росић, Црномарковић, Букинац (од 63. Гиорбелидзе), Зукић, Милосављевић (од 63. Буснић), Малбашић (од 63. Радуловић), Николић (од 90. Јеличић), Чумић (од 87. Ивановић), Болинги.

Раднички: Росић, Влајковић (од 81. Ивеља), Војновић, Јамакам, Фреј, Бакић, Илић (од 29. Марјановић), Пејовић (од 65. Лијам), Стајић, Белаковић, Петров.

У 15. минуту Воша је заслужено повела, Зукић је главом одложио лопту до Чумића, који се наместио и са 22-23 метра погодио први угао за 1:0!

Само четири минута касније Воша је имала нову шансу, после центаршута са десног бока, Болинги је усамљен са петерца желео главом да погоди, али није најбоље захватио лопту.

У 40. минуту, Росић није могао ништа после новог ударца Чумића, капитен Воше погодио је за 2:0. Малбашић је оштро шутирао искоса са десне стране, Росић је одбио лопту право на ногу Чумића који је био прецизан по други пут на мечу.

У 44. минуту Раднички је успео да да смањи вођство Војводине на 2:1 голом Пејовића, што је био и резултат првог полувремена.

Раднички је у 59. минуту успео да дође до изједначења, стрелац је био Марјановић који је са десетак метара савладао Царевића за 2:2.

У 73. минута, Болинги је био на правом месту после нове лепе акције коју је започео Чумић, који је проиграо Николића, а овај на петерцу спојио нападача Воше за 3:2 и велико славље домаћих навијача!

До краја није било промене резултата, Војводина после четири утакмице има четири освојена бода, а у наредном колу гостује Младости у Лучанима, у суботу од 20.30.