Чудо: Дортмунд водио 89 минута, па изгубио – Хофенхајм разбио Бајер

Фудбалери Хофенхајма су резултатом 3:0 победили Бајер Леверкузен, док је Дортмунд поражен резултатом 3:2 против Вердера из Бремена.
Хефенхајм

Још једно суботње поподне обогаћено је квалитетним немачким фудбалом, а посебно се издвајају мечеви Хофенхајма и Борусије Дортмунд.

Хофенхајм је као гост просто разбио Бајер Леверкузен, а све је почело прелепим поготком у 9. минуту, када је петом Баумгартнер донео гостима вођство.

Након 35 минута игре је Хофенхајм дуплирао предност и имао великих 2:0, а заслуге за то иду хрватском нападачу Андреју Крамарићу, док је Скову поништен гол у 41. минуту за високих 3:0.

У другом полувремену, видели смо чак пет жутих картона и прелеп гол Рутера, када је са десне стране ушао у казнени простор, одложио лопту у лево и закуцао је у мрежу Леверкузена.
Борусија Дормунд је 89 минута водио, а Вердер успео да их шокира и преокретом победи са чак 3:2.

Није ишло како треба, мучио се Дормунд, а онда је Јулијан Брант у финишу првог полувремена са велике удаљености успео да матира голмана Вердера и донесе вођство од 1:0 пред одлазак у свлачионице.

У наставку је ситуација била малтене идентична, није много успеха имао Дортмунд у својим нападима, све док није Гереро после једног корнера ван шеснаестерца погодио за 2:0.

Деловало је као да ће Дортмунд без већих проблема однети победу, а онда креће Вердер по своје чудо. Букенан је у 89. минуту смањио на 2:1 и наговестио да ће Борусија стрепети.

Никлас Шмит у 93. минуту доноси изједначење и велику радост гостима из Бремена, да би само минут потом „пукла“ контра и Оливер Бурк донео право чудо и огроман преокрет за победу Вердера од 3:2.

Ferdinand: Kazemiro preskupa investicija, ali je pobednik