„Црвено поподне“ у Француској

Четири недељна меча поподневног програма у Лиги 1 обележила су искључења.

и да су судије на француским теренима имале пуне руке посла.

Брест је однео бодове на гостовању Анжеу, славио је са 3:1 (2:0), а у томе им је помогло и искључење Халида Шабановића у 34. минуту.

Ле Дуарон је постигао голове у 10. и 38. минуту, а на 0:3 је повисио Ашраф Дари у 65. минуту, да би пораз домаћина ублажио Софијан Буфал у 70. минуту.

Ница је гостовање Клермону завршила са деветорицом на терену због искључења Марија лемине у 80. и Жан-Клер Тодибоа у 82. минуту.

Тиме су им пропале све наде да ће стићи до изједначања, па је пресудио гол из шестог минута чији је стрелац на асистенцију Комнена Андрића био Саф-Един Кауи.

Чак четири црвена картона виђена су у дуелу Монпељеа и Оксера, по два са обе стране.

Славило је Оксер и то као гост са 2:1, иако је домаћин повео преко Мамадуа Сакоа у 39. минуту.

Калид Фајер из Монпељеа искључен је у 46. минуту, али само пет минута касније у свлачионицу је морао и играч Оксера Нијанг.

У 70. и 75. минуту преко Нуна да Коште и Матијаса Отреа (из пенала) гости су преокренули да би у последњих два минута искључења зарадили и Теђи Саваније и Да Кошта.

Искључења није било једино на мечу Тулуза и Лоријена где је било нерешено, 2:2 (1:1).

Da li je Veljko Simić zaslužio isključenje za ovaj start? (VIDEO/ANKETA)