Црвена звезда убедљива, али „прети“ службених 3:0 због грешке Крагујевчана

Фудбалери Црвене звезде победили су данас у Крагујевцу екипу Радничког резултатом 4:3 (3:2) у мечу 11. кола Суперлиге Србије.
По два гола за „црвено-беле“ постигли су Питер Олајинка у 29. и 33. и Мирко Иванић у 44. и 67. минуту.

Поготке за домаћи тим постигли су Матија Глушчевић у 21, Џефри Чинеду у 38. и Лука Зорић у 94. минуту.

Међутим, дуел у Крагујевцу би могао да буде службено регистрован 3:0 у корист Црвене звезде због административне грешке Крагујевчана.

На почетку другог полувремена у игру је ушао Милан Видовић, који није био у званичном записнику пре почетка утакмице. Он је ушао у игру уместо Андрије Радовановића. Видовић је провео на терену 23 секунде, а после интервенције са клупе Црвене звезде утврђено је да се ради о пропусту домаћег тима.

После неколико минута конфузије на терену у игру је ушао Владимир Томовић.

Члан 61. став седам Такмичарског правилника наводи да ће утакмица бити регистрована службеним резултатом 3:0 (пар-форфе) ако један клуб у овом случају Раднички наступи са играчем, који није био уписан у записник пре почетка утакмице.

Црвена звезда се налази на другом месту на табели са 21 бодом, док је Раднички претпоследњи са шест.

Црвена звезда ће у наредном колу на свом терену дочекати Јавор, док ће Раднички гостовати Напретку у Крушевцу.

Касније данас играће Чукарички – Вождовац и ТСЦ – Спартак.

У петак су одиграна два меча 11. кола СЛС, а постигнути су следећи резултати: ИМТ – Радник 1:1 и Раднички (Н) – Напредак 1:1. Јуче су играли: Нови Пазар – Војводина 3:1, Јавор – Железничар 2:1 и Партизан – Младост 2:0.