Црвена звезда преокретом до победе у Лучанима, хет-трик Катаија

Фудбалери Црвене звезде савладали су Младост у Лучанима са 4:1 (1:1) у мечу 17. кола Суперлиге Србије.

Црвено-бели су након спорог старта и примљеног гола, успели да повежу редове, докажу квалитет и до врха напуне мрежу домаћина. Александар Катаи обележио овај дуел са три гола у мрежи Младости.

После уводних минута Младост је повела у осмом. Први покушај Бојовића, Поповић је успео да заустави, али се лопта одбила до истог играча, који из другог покушаја постиже погодак.

Звезди је дуго требало да повеже редове. У међувремену домаћин је створио још неколико прилика али је одбрана црвено-белих била на месту.

Потом је Звезда преузела теренску иницијативу и кренула са свих позиција ка голу Младости. Пропуштено је неколико стопостотних прилика, да би у 30. минуту Катаи донео изједначење.

Бен је са десне стране упутио повратну, Катаи је прихватио лопту, пребацио је на леву ногу и са 11 метара послао је у гол.

Наставила је Звезда са нападима, стварала шансе, Младост је претила углавном из контранапада, али до одласка на одмор није било промене резултата.

Наставак је донео силовиту Звезду, која је просто самлела противника. У 54. минуту Катаи је поново уписао у стрелце. Канга је из прекида центрирао највиши у скоку био је Катаи и главом послао лопту у мрежу.

У 59. минуту на семафору је стајало 1:3. Овог пута је Катаи упутио повратну лопту до Канге, који са око 18 метара снажним и прецизним ударцем погађа гол.

Само два минута касније Црвена звезда долази и до четвртог гола. Бен је упослио Иванића, који је захватио лопту главом. Голман Металца је успео да је закачи, али је она добила чудан ефе и завршила у мрежи.

Катаи се по трећи пут уписао у листу стрелаца у 65. минуту. Након контре Гајић је упослио Катаија који је у ситуацији један на један са голманом Костићем изашао као победник.

Звезда је потом умирила темпо, створила још неколико стопостотних прилика, али није било промене резултата.