Црна Гора није добила финансијску подршку Европске комисије (ЕК) у оквиру последњег финансијског пакета за Западни Балкан од 2,1 милијарде евра, јер је Влада доставила неподобне и преурањене пројекте, речено је „Вијестима” из ЕК.
![](https://gradskeinfo.rs/wp-content/uploads/2022/04/Tan2022-4-28_201912767_1-1-620x414.jpg)
ЕК је 30. јуна покренула нови финансијски пакет за подршку 14 водећих инвестиционих пројеката за Западни Балкан, а на листи подржаних нема ниједног из Црне Горе.
Како је раније саопштено из ЕК, нови пакет обухвата пројекте из области саобраћаја, енергетике, животне средине, људског капитала и подршке приватном сектору у вриједности од 2,1 милијарде еура.
То је пети инвестициони пакет у оквиру Економског и инвестиционог плана ЕУ за западни Балкан, вредног 39 милијарди еура инвестиција и европских грантова.
Он се спроводи преко платформе Инвестициони оквир за ЗБ.
Rekordna junska vrućina u Velikoj Britaniji ima trag klimatskih promena
Преузмите андроид апликацију.