Црна Гора кренула ка ТОП 16, пала је Белгија

Кошаркаши Црне Горе, успели су после несрећног пораза од Турске, да савладају Белгију, која је у првом колу, срећно победила Грузију.

Изабраници Бошка Радовића славили су са 76:70, направили су први корак ка пласман у другу, односно ТОП 16 фазу такмичења.

Најефикаснији у саставу Црне Горе, били су Бојан Дубљевић са 21-им, Кендрик Пери са 19, Владимир Михаиловић са 14, Немања Радовић и Марко Симоновић са по шест поена. Код Белгије, расположени за игру у нападу, били су Ретин Обасохан са 25, Емануел Лекомт са 10 и Ханс Ванвин са осам поена.

Изабраници Бошка Радовића, кошаркаши Црне Горе, били су бољи ривал у првом полувремену. Добили су прву деоницу са 17:14, затим су током друге успели да побегну на 33:17, али нису успели да сачувају двоцифрени капитал до краја првог полувремена – 37:32.

Превагу на тасу Црне Горе у првом полувремену, донели су Бојан Дубљевић са 18, Кендрик Пери са осам и Марко Симоновић са четири поена. Расположени за игру у нападу, код Белгије, били су Ретин Обасохан са 16 и Максим Де Зеув са шест поена.

У том моменту, деловало је да је питање победника решено. Белгија је настојала да се врати у меч, настојала је да стигне до неизвесне завршнице, али је Црна Гора љубоморно чувала стечени капитал до краја. У наредном, трећем колу, Црна Гора игра против Бугарске, док ће Белгија одмерити снаге са селекцијом Шпаније.

Petrović: Slovenija, Srbija i Nemačka su favoriti za zlato