Црна Гора декласирала БиХ за наставак борбе за Светско првенство

Кошаркаши Црне Горе савладали су Босну и Херцеговину са 88:69 у мечу седмог кола Групе К Квалификација за Светско првенство.

Црногорци су овом победом избили на друго место на табели са бодом заостатка у односу на првопласирану Литванију, а имају и бод више од Француза који у седмом колу играју против Чешке.

Неизвесност је трајала само у првој четвртини коју је домаћин решио у своју корист са 18:15. Црногорци су премолими меч у другом периоду. Сјајном игром самлели су противника и на полувреме отишли при вођству од 41:26.

Наставио је домаћин да контролише игру и резултат и у трећем периоду који је добио резултатом 25:20. Па је у последњу четвртину Црна Гора ушла са плусом од 20 поена.

Уследило је одрађивање посла у последњем периоду у коме је Црна Гора оджавала високу разлику. На крају победа домаћина од 88:69.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Михаиловић са 20 поена, Поповић је додао 15, а Дубљевић 12. У екипи БиХ Роберсон је убацио 20 поена, Муса 16, а Нуркић 13.