Чилић након пет сетова и преокрета елиминисао Рубљова за полуфинале Ролан Гарос

Хрватски тенисер Марин Чилић надиграо је руског тенисера Андреја Рубљова са 3:2 у сетовима и пласирао се у полуфинале Ролан Гароса.

Чилић је након маратонске борбе успео да савлада млађег противника након четири сата и 14 минута.

Рубљов је први повео у мечу, пошто је освојио први сет са 7:5.

У самом финишу је руски тенисер дошао до брејка, који је у наредном гему потврдио и након 56 минута повео са 1:0.

Очекивало се да ће му то дати одређену психолошку предност, али то се није догодило.

Чилић је освојио наредна два сета и направио преокрет.

Прво је направио рани брејк у другом сету, повео са 2:0 и до краја одбранио стечену предност.

Одлично су обојица тенисера играли у гемовима у којима су сервирали, па је тако виђено мало брејк лопти.

У трећем сету, Чилић је у седмом гему дошао до брејка, а касније искористио другу сет лопту и повео са 2:1 у сетовима.

Четврти сет био је најмање неизвестан, пошто је за 37 минута Рубљов био бољи са 6:3.

Уследио је пети, далеко најузбудљивији и најнеизвеснији сет.

Гледала се огромна борба за сваки поен, а занимљиво је да у првих девет гемова петог сета, није виђена брејк лопта.

Чилић је у десетом гему имао брејк и меч лопту, коју није искористио.

Потом је Рубљов имао прилику да одузме ривалу сервис, али ни њему то није пошло за руком, па је победника одлучио тај-брејк.

Чак четири пута је Чилић направио мини-брејк и тако био бољи у тај-брејку са 8:2.

Хрватски тенисер пласирао се у полуфинале Ролан Гароса, где ће се борити са бољим из дуела Руд – Руне.

Mari: Oduzimanje bodova ne odgovara većini igrača