Почетна > Спорт > Остали спортови
Остали спортови

Циципас савладао Зверева за финале Рима

Грчки тенисер Стефанос Циципас савладао је Александера Зверева и постао први финалиста Мастерса у Риму.

Тренутно пети играч света је Немца победио после преокрета – 4:6, 6:3, 6:3 и тако му се реванширао за пораз у Мадриду пре недељу дана.

Циципас је тако осми пут славио у 12. међусобном дуел са великим ривалом и обезбедио први меч за титулу у „вечном“ граду.

Први сет је био миран, све до седмог гема, када је Зверев стигао до прве брејк лопте, коју је одмах искористио, а нешто касније и привео овај период крају, у своју корист.

Циципас је боље започео други сет и после дупле сервис грешке противника у другом гему, повео.

Већ у наредном се суочавао са брејк лоптама, две, али је одолео и потврдио брејк.

Прилике за нови је пропустио у шестом гему, али све ово му је, ипак, било довољно да изједначи на 1-1 у сетовима.

До тог момента дуел је био пресликан оном из Мадрида прошле суботе, међутим, сада је Циципас био тај који је задао први ударац ривалу.

Сачекао је грешке Зверева у петом гему и одузео му сервис. До краја сусрета није давао никакве шансе трећем тенисеру света, направио је још један брејк и прошао у финале.

Тамо ће играти против бољег из дуела у којем се састају Новак Ђоковић и Каспер Руд (субота, не пре 19.30).