Челсијев шампионски марш кроз Лестер

Фудбалери Челсија убедљиво су тријумфовали у Лестеру 3:0 (2:0), у првој утакмици 12. кола Премијер лиге и показали конкурентима да су озбиљни у намери да врате титулу на „Стамфорд бриџ“.

„Плавци“ су били доминантни у Лестеру, а већ до полувремена екипа Томаса Тухела имала је велика два гола предности против „лисица“.

Ридигер је у 14. минуту искористио асистенцију Чилвела, да би у 28. минуту Нголо Канте био прецизан после додавања Џејмса.

Колико су „плавци“ били доминантни у првих 45 минута говори податак да домаћи тим није упутио ниједан ударац ка голу Мендија.

Покушао је Роџерс изменама да преокрене ток утакмице, нешто се набоље променило у игри домаћих, али је гол дошао као комбинација резервиста гостију.

Зијех је био асистент, а Пулишић стрелац за 3:0, чиме је убијена свака нада домаћих да могу бар до бода на овом мечу.

Челси је тако стигао до 29. бода у такмичењу, шест више од Манестер ситија и Вест Хема, који имају утакмицу мање.