Челси убедљив у Саутемптону, Вернер погодио два пута

Фудбалери Челсија убедљиво су као гости савладали екипу Саутемптона 6:0, у утакмици 32. кола Премијер лиге.

Брајтон на „Емирејтсу“ шокирао екипу Арсенала 2:1, Лидс славио као гост у Вотфорду 3:0.

Челси је накратко заборавио поразе од Брентфорда и Реала и убедљиво тријумфовао на југу Енглеске – у мечу 32. кола Премијер лиге савладан је Саутемптон 6:0.

Колико су „плавци“ били доминантни показује податак да је чак и Тимо Вернер постигао два гола на мечу, а поред тога је погодио две стативе и једну пречку.

Екипа Томаса Тухела питање победника решила је већ у првом полувремену, када су головима Алонса, Маунта, Вернера и Хаверца дошли до 4:0.

Наставак меча био је одрађивање посла, а још по једном су се у листу стрелаца уписали Вернер и Маунт.

Челси је сачувао треће место на табели, Саутемптон је сигуран на 13. позицији.

Арсенал се бори за пласман у Лигу шампиона, у чему му неће помоћи пораз од Брајтона и то у Лондону.

Тросар је у 27. минуту донео предност „галебовима“, Мвепу у 67. минуту утакмице дуплирао вођство, да би коначан резултат поставио Одегор у самом финишу.

Лидс је као гост савладао екипу Вотфорда са 3:0 и тако побегао од опасне зоне.

Рафиња је донео предност гостима, а три бода у наставку меча обезбедили су Родриго и Харисон.

Rangnik: Svi menadžeri s kojima je klub pričao su vrhunski, pa i Ten Hag