Челси рутински, Варди за победу, преокрети Брајтона и Евертона

У традиционалном термину суботом од 16:00 одиграно је пет утакмица првог кола Премијер лиге.

Брентфорд је победио Арсенал (2:0) у петак увече на отварању, док је суботу отворио Манчестер јунајтед који је декласирао Лидс 5:1.

Челси је такође оправдао улогу фаворита и лако савладао Кристал Палас 3:0 (2:0).

Водећи гол за Челси постигао је Маркос Алонсо.

Леви бек је погодио из слободног ударца у 27. минуту и тако седму узастопну сезону постигао барем један гол у Премијер лиги.

Предност је дуплирао Кристијан Пулишић у 40. минуту, док је победу оверио Шалоба, који је постигао сјајан гол на дебију. Мрежу је затресао у 58. минуту.

На прави начин је сезону отворио и Лестер.

„Лисице“ су савладале Вулверхемптон 1:0 (1:0).

Победоносни гол дело је Џејмија Вардија у 41. минуту, на асистенцију Рикарда Переире.

Варди је гол прославио тако што је „завијао“ на навијаче Вулверхемптона.

Вотфорд је изненадио Астон Вилу и победом се вратио у Премијер лигу 3:2 (1:0).

Предност је донео Денис у 10. минуту, да би је у 41. дуплирао најскупљи играч у историји клуба Исмаила Сар.

Кућо Ернандес је ушао у игру у 67. минуту и из првог додира постигао гол за 3:0.

Гол за Астон Вилу постигао је Џош Мекгин у 70. минуту, да би из пенала у 97. минуту Ингс ублажио пораз.

До тријумфа су преокретима дошли Евертон и Брајтон.

Евертон је код куће савладао Саутемптон 3:1 (0:1).

Саутемптон је водио на полувремену голом Армстронга у 22. минуту, који је дебитовао у Премијер лиги.

Евертону су преокрет донели Ришарлисон у 47. и Дукуре у 76. минуту, да би тачку на меч ставио Калверт Луин у 81.

Брајтон је као гост савладао Барнли 2:1 (0:1).

Домаћин је водио на полувремену голом Тарковског, који је затресао мрежу већ у другом минуту.

Победу су донели Мопај у 73. и Мекалистер у 78. минуту.