Чавић: Знам да сам победио Фелпса, поклонићу медаљу

Прослављени српски пливач Милорад Чавић присетио се чувене трке и неправедног пораза у финалу на 100м лептир стилом на ОИ у Пекингу.

У једној од најконтроверзнијих трка икада, тријумфовао је чувени Американац Мајкл Фелпс.

На снимцима је деловало да је Чавић стигао први на циљ, међутим, Омега, задужена за мерење времена, пресудила је у корист најуспешнијег олимпијца икада.

„Одувек сам у мом срцу знао да сам победио. Знам и да су неки медији желели да то признам пораз. Али, то никад нисам урадио, јер сам ја освојио злато! И даље боли то што је ‘Омега’ била и остала његов спонзор. Увек су имали интерес да га бране, уместо да кажу да им систем није на вишем нивоу. Али, проблем је када једна фирма држи монопол у некој организацији. Колико сам прочитао, ‘Омега’ је само једном унапредила систем од 2008. године. Кад год видим неког спортисту да носи њихову марку сатова или их рекламирају, доживаљавам га мало другачије и увек се питам шта би радио да упадне у сличну ситуацију као ја. Вероватно би добио оно што је заслужио, јер је под покровитељством ‘Омеге'“, рекао је Чавић за магазин „Спорт“.

Српски пливач размишља да то сребро поклони неком.

„Зато што сам освојио злато. Размишљам да ли да је поклоним мом петогодишњем сину Максиму, али он је превише мали да би разумео ко сам ја био у спорту. Мислио сам и о свом тренеру Мајку Ботону, да му на тај начин искажем љубав и захвалност за све што је учинио за мене. Он због америчког бојкота Игара у Москви 1980. није могао да се такмичи на 100 м лептир. Причали смо и он се само насмејао“, додао је он.

Чавић је у каријери освојио и по две медаље на светским, односно европским првенствима, а ево како је изгледала чувена трка 2008. године: