Почетна > Нови Сад

Актуелно Нови Сад

Чаролије, магије, зимске радости и кувано вино од данас у Новом Саду! (петак, 5. децембар)

Последњи дан радне недеље је пред нама. Овај петак ће бити препун интересантних дешавања и забаве.
Фото: Градске инфо

Ево шта нас очекује овог петка у Новом Саду:

Највећи Мега Луна Парк у Европи стиже данас у Нови Сад!
Фото: Промо

Ове године у наш град стиже нешто што још нисте видели. Највећи ролеркостер, многобројне адреналинске атракције, клизалиште за све генерације, панорамски точак са погледом који оставља без даха, огроман избор забаве, вожњи и зимске магије.

Зимзоленд и најјаче справе и спектакл који се не пропушта од 5. децембра до 5. јануара преко пута хотела Шератон.

81. Новосадски ноћни базар на Рибљој пијаци.
Фото: Трг предузетништва

Чекаће вас мириси и укуси домаће радиности, рукотворине које се праве у малим радионицама, декорације које уносе топлину у сваки простор, природна козметика, слатки и слани специјалитети и много тога што не можете да пронађете у свакодневној понуди.

Базар је место где се сусрећу људи, приче и производи настали из љубави према стварању.

Свака тезга носи нешто посебно, а атмосфера која се ствара када падне вече, уз светла и шаренило пијаце, чини ово дружење посебним у сваком годишњем добу, а посебно у децембру када сви тражимо мало више топлине и лепоте.

Дођите да уживате, да пронађете нешто јединствено за себе или неког ко вам је драг, и да пружите подршку људима који предано раде како би њихови производи стигли до вас.

Видимо се на 81. Новосадском ноћном базару.

Зимзоленд на Тргу слободе до 7. јануара.
Фото: Градске инфо

У добро познатим празничним кућицама чекају вас домаће рукотворине, природна козметика, џемови, мед, вина, ракија, слаткиши и аутентични војвођански специјалитети.

Сваки производ прича причу наших људи који стварају срцем и баш зато Зимзоленд мирише на традицију, заједништво и топлину.

Дођите да се угрејете током хладних зимских дана и уживате у празничној атмосфери коју само Нови Сад уме да направи.

Наступ бенда „Хероји“ у СКЦНС Фабрици.
Фото: СКЦНС Фабрика

“Đura i Mylutin” наступиће у СКЦНС Фабрици са почетком у 21 час.

Владимир Ђурић Ђура и Милутин Петровић чланови су бенда „Хероји“, али су истовремено развили веома плодне каријере као кантаутори.
Улазнице се могу купити на сајту и свим Гигстикс продајним местима. Цена у претпродаји је 1.000 динара, док ће на дан концерта цена бити 1.200 динара.
Врата и билетарница Фабрике отварају се у 20 часова, а концерт почиње у 21 час.
Двојац “Prti Bee Gee”, иза ког стоје Микри и Еуфрат, наступиће у Герила бару.
Фото: Алек

Започните предновогодишње празнике на најбољи могући начин, фантастичним концертом двојца који је познат широм региона као „машина” за добар провод.

Серијал едукативних програма “Гајде – јуче, данас, сутра!” у Музеју Војводине.
Фото: Музеј Војводине

Гајде представљају важан елемент традицијског музичког наслеђа Војводине. У прошлости су биле неизоставни део сваке прославе и већег окупљања, а традицонална српска свадба у Војводини није се могла замислити без гајди.

У 17 часова, радионица израде „карабљице“ – претеча гајди.

У Српском народном позоришту можете погледати две представе:
  • Представа “Поновно уједињење две Кореје” од 20:30 часова
  • Представа “Коза или ко је Силвија” од 19:30 часова
Фото: www.snp.org.rs
Промоција каталога “Победа је женског рода – жене Војводине у борби против фашизма”.

Промоција каталога изложбе „Победа је женског рода – жене Војводине у борби против фашизма“ одржаће се у 13 часова, Дунавска 37.

Фото: Музеј Војводине

Аутори изложбе и каталога су Кристина Менеши, др Сања Којић Младенов, др Александар Хорват и Војислав Мартинов.

Уживајте!

Галерија Матице српске је покренула нови пројекат под називом Уметност за понети

Преузмите андроид апликацију.