Букари донео Звезди бод у мечу против Јанг бојса

Фудбалери Црвене звезде одиграли су нерешено 2:2 са Јанг бојсом у другом колу Групе Г Лиге шампиона. Осман Букари је у финишу утакмице постигао други гол за црвено-беле и донео бод домаћој екипи.

Звезда је офанзивније отворила сусрет другог кола групне фазе Лиге шампиона у Београду против швајцарског Јанг бојса.

Екипе сличног стила игре тражили су прилику након грешке противника. Звезда је прва дошла до предности, након пада концентрације дефанзиваца гостију.

Александар Драговић је после прекршаја на половини Звезде у 35. минуту уочио нападача Букарија који је био усамљен на средини терена. Фудбалер из Гане је одлично реаговао, повукао контранапад и веома добро упослио Шерифа Ендиаја који је са петерца проследио лопту у противничку мрежу.

Након постигнутог гола, црвено-бели су успорили ритам игре и привели полувреме крају.

Утакмицу је током већег дела одликовао висок интензитет надметања. У појединим моментима обе екипе су играле практично без везног реда у офанзиви, јер су прескакали средину терена – из задње линије директно су слали лопту до нападача.

Јанг бојс је стигао до изједначења у раној фази другог дела игре. Филип Угринић је искористио непажњу домаћих одбрамбених играча и лако савладао Омрија Глазера.

Препознатљив начин преноса лопте Звезде из првог полувремена био је без перспективе у другом делу, пре свега због тога што су гостујући фудбалери изузетно добро затврили везне играче црвено-белих, у првом реду Марка Стаменића и Хванга.

Звезда је доживела пех у 60. минуту када је Насер Ђига одиграо руком у свом шеснаестерцу. Судија Вили Колум је досудио пенал, а Итен Седрик је искористио прилику и донео преокрет Јанг бојсу.

Непажња и лоша организација у редовима домаћих су веома ефикасно кажњени. Јанг бојс је нападао по средини игралишта, а нападачи су били веома добри при кретњи од центра до шеснаестерца где су играчи Звезде били стално иза лопте.

Букари је опет ступио на сцену када је добио сјајну лопту од Жан Филипа Красоа у 88. минуту меча. Нападач црвено-белих је демонстрирао првокласну фудбалску вештину, спољним делом стопала проследио је лопту у ближи угао голамана Јанг бојса и постигао ефектан погодак који је Звезди донео вредан бод.

Звезда и Јанг бојс су одиграли пети међусобни дуел, а три пута су завршили утамицу нерешеним резултатом 2:2. Прва два пута у Берну 2004. и 2019. године и трећи пут на стадиону „Рајко Митић“ у Београду у оквиру другог кола групне фазе Лиге шампиона.

Треће коло Групе Г на програму је 25. октобра, Звезда ће играти против Лајпцига, а Јанг бојс ће дочекати Манчестер сити.